מועצה זקוקה למנהיג וקברניט


זכינו ואנו מתגוררים במקום בו הכל התחיל. מפה נכנסו יהושע ובני ישראל לארץ כשעברו את עבר הירדן, פה ניתנה הברכה על הר גריזים והקללה על הר עיבל.
על האדמה הזו עליה אנו מעבירים את ימינו בטוב התחוללו רבים מסיפורי התנ"ך ואין לנו מקומות רבים הראויים יותר להתיישבות יהודית בארץ ישראל מהאזור בו אנו מתגוררים.
בחזוני אני שואף להביא את היום בו תושבי ישראל יבחרו להתגורר בשומרון שלא מתוך אידיאל ערכי או תחושת שליחות לאומית. שאיפתי היא להביא לנורמליזציה של האיזור בתפיסה הציבורית תוך שמירה על ייחודו של המקום. לתפיסתי, ההתיישבות בשומרון תשוב לקונצנזוס הישראלי ביום בו אנשים יבחרו להתגורר עמנו כאן בדיוק מאותן הסיבות בגינן הם מחליטים להתגורר בחיפה, ראשון לציון או אשדוד.
אין כל סיבה שלאחר שחגגנו יובל לשחרור השומרון יסבלו תושבי השומרון מאפליה ולו הקטנה ביותר. תושבי השומרון הינם אזרחים איכותיים שומרי חוק ומובילים במערך שירות המילואים. בכוונתי לפעול לכך שתושבי השומרון יזכו לכל אותם שירותים הניתנים בכל רחבי הארץ, הגיעה העת להוריד את הכוכבית המציינת כי השירות איננו ניתן מעבר לתחום הקו הירוק.
בעלי עסקים בשומרון הסובלים מפעם לפעם מתנועות חרם כאלו ואחרות. לא מתקבל על הדעת כי מדובר בבעיה של אנשי השומרון בלבד, אם ממשלת ישראל מוצאת לנכון לפצות חקלאי שאדמתו בנגב נשרפה עקב פעילות עוינת, אין שום סיבה שבעלי עסקים בשומרון לא יזכו לפיצוי דומה כאשר עסקיהם נפגעים מפעילות עוינת אחרת.
ישנם עוד כלים ורעיונות רבים בהם נוכל להשתמש על מנת לשפר את איכות חיינו ולהביא את השומרון אל לב הקונצנזוס הישראלי ואת הישראלי אל השומרון.
בשלושים לאוקטובר, אזדקק לכל אחד ואחת מכם בכדי לעשות את הצעד הראשון להפוך את זה לאפשרי.
תודה